ORIGINÁLNÍ HUDEBNÍ DIVADLO PRAHA

STUDNIČNÁ – ŠKORNIČKOVÁ  Lenka

Narodila se a studovala v Praze.Po absolutoriu konzervatoře pokračovala dále ve studiích na pražské AMU a působila jako členka Operního studia při Národním divadle v Praze. Jejím operním debutem byla Mozartova Pamina, ve které se představila jako teprve dvacetiletá na scéně divadla F.X.Šaldy v Liberci.

Kromě opery se brzy začala zajímat i o interpretaci vokální tvorby starších stylových období a její hlas se stal inspirací k napsání několika nových písňových cyklů. Zúčastnila se více pěveckých soutěží, domácích i mezinárodních, a vždy byla oceněna. Na Mezinárodní pěvecké soutěži v Great Grimsby v r. 1989 získala dvě ceny, z nichž jedna, Cena za interpretaci anglické písně, byla vůbec poprvé v historii soutěže udělena neanglickému soutěžícímu. Následovalo tříměsíční koncertní turné po Spojeném království, které jí umožnilo představit se britskému hudebnímu světu.

Lenka absolvovala několik pěveckých mistrovských kursů vedených významnými pedagogy z různých zemí, dva roky se věnovala soukromým studiím zpěvu ve Velké Británii a nyní je sama zvána jako pedagog na interpretační semináře pořádané různými hudebními školami a institucemi v Evropě.

Lenka Škorničková spolupracuje s četnými renomovanými orchestry a soubory (Pražská komorní filharmonie, Komorní filharmonie Pardubice, Sukův komorní orchestr, Les Voix Humaines, Mondschein, Pro Cantione Antiqua, King’s College Cambridge Choir aj.) a věnuje se interpretaci hudebních děl od raného baroka až po současnost. Zúčastnila se natáčení několika CD a účinkovala v pořadech pro četné domácí i zahraniční rozhlasové a televizní stanice.

Originální hudební divadlo Praha

Telefonická rezervace:

mobil: +420 603 822 285

Podle Lomu 27
150 00 Praha 5

mobil: +420 603 822 285
e-mail : ohdp@volny.cz