ORIGINÁLNÍ HUDEBNÍ DIVADLO PRAHA

ŠAKOVÁ Ivana – soprán

Ivana Šaková – Klatovská se narodila v roce 1966 na Kladně. Pochází z prostředí, kde hudba měla své důležité místo a tak v útlém školním věku začala kromě školy základní navštěvovat i hudební školu. Ve třídě paní profesorky Růženy Tomáškové získávala první pěvecké zkušenosti a pak se rozhodla pro studium zpěvu na konzervatoři v Praze. Stala se posluchačkou profesorky Heleny Tattermuschové, u níž také absolvovala v roce 1988.

V tomto roce rovněž přijala angažmá v Divadle Jiřího Myrona v Ostravě, pak nastoupila v opeře v Divadle F. X. Šaldy v Liberci. K jejím nejúspěšnějším operním rolím patří: Rusalka (A. Dvořák – Rusalka), Michaela (G. Bizet – Carmen), Manon (J. Massenet – Manon), Liška Bystrouška (L. Janáček – Liška Bystrouška), Mimi (G. Puccini – Bohéma).

Po dvouleté mateřské dovolené se začala věnovat také koncertní činnosti a komorní hudbě.

Od roku 1993 spolupracuje s Originálním hudebním divadlem Praha.

V roce 1997 začala hostovat v opeře Městského divadla v Ústí nad Labem v roli Leonory (G. Verdi – Il Trovatore), v opeře Národního divadl v Praze v roli Elvíry (W. A. Mozart .- Don Giovanni) a v roli Hedviky (B. Smetana – Čertova stěna) v plzeňském divadle J. K. Tyla v Plzni. Tam také v roce 1998 nastoupila angažmá a od té doby se představila jako Aida (G. Verdi – Aida), Vendulka (B. Smetana – Hubička), Mařenka (B. Smetana – Prodaná nevěsta) a d. Za roli Mařenky byla Ivana Šaková nominovaná na cenu Thalie v oboru opera pro rok 2002.

Zvučný soprán s jistými výškami a tmavou barvou je devizou, kterou u Ivany Šakové – Klatovské ocenili posluchači v Čechách, Německu, Dánsku, Španělsku, Polsku, Holandsku, Belgii, Francii, Itálii, Rakousku, Namibii, v Jihoafrické republice i v Japonsku.

Originální hudební divadlo Praha

Telefonická rezervace:

mobil: +420 603 822 285

Podle Lomu 27
150 00 Praha 5

mobil: +420 603 822 285
e-mail : ohdp@volny.cz