ORIGINÁLNÍ HUDEBNÍ DIVADLO PRAHA

Kubík Jiří – baryton

Konzervatoř vystudoval v Ostravě u prof. Z. Divákové a Janáčkovu Akademii múzických umění u prof. J. Hladíkové.Ještě v průběhu studií získal řadu ocenění: v roce 1980 zvítězil na mezinárodní pěvecké soutěži A. Dvořáka v Karlových Varech, poté získal ceny společnosti A. Dvořáka, Československého rozhlasu, ministerstva kultury ČSR a Mozartovy Prahy.

Umělecky vyrůstal na operních scénách v Olomouci, Opavě a Ostravě. V Národním divadle hostoval od roku 1986, v roce 1991 zde přijal angažmá.

Je stálým hostem Státní opery Praha a operní scény Divadla J.K.Tyla v Plzni.

Jeho repertoár dnes zahrnuje většinu stěžejních barytonových rolí světového repertoáru. V zahraničí hostuje především s rolí Figara v Lazebníku sevillském / Francie, Monako, Německo / a jako Don Giovanni. Bohatá je i jeho koncertní činnost a to nejen doma, ale i v zahraničí / Polsko, Rakousko, Litva, Řecko, Německo i Japonsko /. Spolupracuje především s orchestrem Českého rozhlasu, Symfonickým orchestrem hl. města Prahy FOK, Janáčkovou filharmonií i celou řadou dalších hudebních těles. V Národním divadle dosud nastudoval Marcela v Bohémě, Almavivu ve Figarově svatbě, Dona Carla di Vargas v Síle osudu, Adolfa v Jakobínu, Parise v Romeovi a Julii, Silvia v Komediantech, Radovana v Libuši a titulní úlohu ve Verdiho Rigolettu. Dále Marca v Gianni Schichi, Faninala v Růžovém kavalírovi, Figara v Lazebníku sevillském

Originální hudební divadlo Praha

Telefonická rezervace:

mobil: +420 603 822 285

Podle Lomu 27
150 00 Praha 5

mobil: +420 603 822 285
e-mail : ohdp@volny.cz