logo Praha6 logo ČEZ

Starostka Městské části Praha 6 Marie Kousalíková si Vás dovoluje pozvat na představení opery Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta, které bude uvedeno u příležitosti 100. výročí založení přírodního divadla v Šárce a ke Dni Prahy 6.

Opera bude uvedena v neděli 1. září 2013 ve 14.00 hodin

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost pro rodinný výlet do přírody spojený s nezapomenutelným uměleckým zážitkem.

Pokud nevíte, kde divadlo v Šárce najít, můžete si zde stahnout leták s popisem cesty.

Operu Prodaná nevěsta pro představení v Šárce připravili:

Krušina – Roman Janál, Ludmila – Iveta Žižlavská Koppová, Mařenka – Jana Šrejma Kačírková, Mícha – Miloslav Podskalský, Háta – Yvona Škvárová, Vašek – Václav Lemberk, Jeník – Aleš Briscein, Kecal – Luděk Vele, Principál – Oldřich Kříž, Esmeralda – Jana Sibera, Indián – Zdeněk Harvánek

Pražský komorní balet v choreografii Pavla Šmoka a Kateřiny Dedkové

Dirigent - Jan Chalupecký, Sbormistr - Pavel Vaněk

Režie - Jana Divišová, Renée Nachtigallová

Originální hudební divadlo Praha - realizátor projektu

Působí od roku 1991 a svou originalitou se může pochlubit hned v několika směrech: Uvádí vlastní komorní hudební představení v historických salónech a celé pojetí her, inspirovaných životem a pobyty slavných hudebních osobností v Praze, je osobité a netradiční.

Největší úspěchy přineslo divadlu představení "Noc s Mozartem", na návrh a pod záštitou UNESCO měl koncem roku 1991 premiéru "Kouzelný Dvořák", dál pak "Don Giovanni" a další. S podrobnějším programem Originálního hudebního divadla Praha se můžete seznámit na webových stránkách www.musictheatre.cz.

Jaké to bylo v předchozích letech?

Pro ty z Vás, kteří se nemohli zúčastnit předchozích ročníků či pro ty, co by si znovu chtěli tato jedinečná představení připomenout jsme připravili stráku s fotografiemi.

Historie divadla v Šárce

Nově jsme pro Vás připravili knihu ukazující historii divadla s řadou dobových fotografií.