Přehled představení

Noc s Mozartem

Volná historická rekonstrukce příběhu W.A. Mozarta a Josefíny Duškové ze 3. listopadu 1787 o tom, jak na Bertramce vznikla slavná árie „Bella mia fiamma, addio!“. V nevšedním představení zazní mimo jiné slavné árie z oper Don Giovanni, Figarova svatba a skladby starých českých mistrů – Mozartových společníků.

Noc s Mozartem II

V autentickém prostředí Saly terreny na pražské Bertramce se divák stane hostem dobového hudebního večírku. Pořádaného paní Josefínou Duškovou. Při poslechu nejkrásnějších árii z Dona Giovanniho se setká s Mozartovou manželkou Constanzií a s vynikajícími sólisty Guardasoniho operní společnosti, která provedla světovou premiéru této „opery oper“ (Nosticovo divadlo 29.10.1787).

Kouzelný Dvořák

Půvabná hudebně dramatická scenérie z prostředí historického salonu pražské bohémy před sto lety s Dvořákovými nejkrásnějšími áriemi a melodiemi v podání předních operních sólistů a houslových virtuózů. Rusalka, Jakobín, Moravské dvojzpěvy, Biblické písně, Mazurek a další nezapomenutelné skladby diváka přesunou do doby, kdy Dvořák na vrcholu tvůrčích sil stál v čele české, ale i americké hudební kultury.

Ema Destinnová a Enrico Caruso

Představení, připomínající krátkou, ale nezapomenutelnou dobu společného působení vynikající české zpěvačky Emy Destinnové a Enrica Carusa v Metropolitní opeře a na jiných světových scénách. Posluchači se tu nabízí nejen písně, či operní árie a dueta (např. z opery Komedianti R. Leoncavalla, Aidy od G. Verdiho, či dalších oper G. Pucciniho, P. Mascagniho, B. Smetany nebo A. Dvořáka), kterým dodnes nadšeně tleská celý svět, ale i kteraké nahlédnutí do zákulisního života vynikajících pěvců, bez nichž by si např. G. Puccini nedovedl představit své opery „Děvče ze zlatého západu“, či slavný dirigent Arturo Toscanini svá nejdůležitější představení.

Pražské operetní gala

Hudební příběh, který se odehrává za návštěvy Johanna Strausse v Praze roku 1852, s nahlédnutím do skladatelovy budoucnosti. Zazní tu slavné árie nejen z operet Johanna Strausse, ale i F. Lehára, K. Millöckera, J. Offenbacha, O. Nedbala a dalších. Účinkují přední sólisté a herci pražských divadel, balet a Straussův orchestr.

Ohňostroj operních a operetních melodií

Jednoduchý příběh hudební agentky, která má sestavit dohromady hudební program, „Ohňostroj operních a operetních melodií“. Snaží se sehnat interprety, aby byli co nejkvalitnější, i když na to nemá velké finanční prostředky. Přitom dochází k různým komickým situacím, ale snažení je nakonec úspěšné a druhá polovina představení – po přestávce – je už „Ohňostroj“ sám, bez dialogů.

Pocta Géniovi

Inscenace, vycházející ze vzájemné korespondence, otevírá pohled na tolik diskutovaný vztah mezi Leopoldem Mozartem a jeho geniálním synem Wolfgangem Amadeem.

Mimořádná představení

Originální hudební divadlo Praha Vám nabízí také mimořádná představení podle Vašich představ a požadavků.