ORIGINÁLNÍ HUDEBNÍ DIVADLO PRAHA

Přehled

Kouzelný Dvořák

Půvabná hudebně dramatická scenérie z prostředí historického salonu pražské bohémy před sto lety s Dvořákovými nejkrásnějšími áriemi a melodiemi v podání předních operních sólistů a houslových virtuózů. Rusalka, Jakobín, Moravské dvojzpěvy, Biblické písně, Mazurek a další nezapomenutelné skladby diváka přesunou do doby, kdy Dvořák na vrcholu tvůrčích sil stál v čele české, ale i americké hudební kultury.

Noc s Mozartem

Volná historická rekonstrukce příběhu W.A. Mozarta a Josefíny Duškové ze 3. listopadu 1787 o tom, jak na Bertramce vznikla slavná árie „Bella mia fiamma, addio!“. V nevšedním představení zazní mimo jiné slavné árie z oper Don Giovanni, Figarova svatba a skladby starých českých mistrů – Mozartových společníků.

Don Giovanni 1787

V autentickém prostředí Saly terreny na pražské Bertramce se divák stane hostem dobového hudebního večírku. Pořádaného paní Josefínou Duškovou. Při poslechu nejkrásnějších árii z Dona Giovanniho se setká s Mozartovou manželkou Constanzií a s vynikajícími sólisty Guardasoniho operní společnosti, která provedla světovou premiéru této „opery oper“ (Nosticovo divadlo 29.10.1787).

Pražské operetní gala

Hudební příběh, který se odehrává za návštěvy Johanna Strausse v Praze roku 1852, s nahlédnutím do skladatelovy budoucnosti. Zazní tu slavné árie nejen z operet Johanna Strausse, ale i F. Lehára, K. Millöckera, J. Offenbacha, O. Nedbala a dalších. Účinkují přední sólisté a herci pražských divadel, balet a Straussův orchestr.

Ohňostroj operních a operetních melodií

Jednoduchý příběh hudební agentky, která má sestavit dohromady hudební program, „Ohňostroj operních a operetních melodií“. Snaží se sehnat interprety, aby byli co nejkvalitnější, i když na to nemá velké finanční prostředky. Přitom dochází k různým komickým situacím, ale snažení je nakonec úspěšné a druhá polovina představení – po přestávce – je už „Ohňostroj“ sám, bez dialogů.

Pocta Géniovi

Inscenace, vycházející ze vzájemné korespondence, otevírá pohled na tolik diskutovaný vztah mezi Leopoldem Mozartem a jeho geniálním synem Wolfgangem Amadeem.

Inscenace, vycházející z

Originální hudební divadlo Praha

Telefonická rezervace:

mobil: +420 603 822 285

Podle Lomu 27
150 00 Praha 5

mobil: +420 603 822 285
e-mail : ohdp@volny.cz